Apdailininko (statybininko) mokymo programa

Reikalavimai stojančiajam: įgytas vidurinis išsilavinimas ir viena kvalifikacija

Programos trukmė – 1,5 metai.

Programos kodas – T43073203

Praktinis mokymas užima ne mažiau negu 70 proc. viso mokymosi laiko.

Suteikiama kvalifikacija – apdailininkas (statybininkas).

Programos paskirtis – parengti kvalifikuotą apdailininką (statybininką), kuris gebėtų paruošti pastatų ir kitų statinių paviršius dažyti, juos dažyti apsauginiais ir dekoratyviniais dažais ar kitomis medžiagomis, klijuoti pastatų vidines sienas ir lubas tapetais bei kitomis medžiagomis, tinkuoti dekoratyviu ir paprastu tinku pastatų viduje ir išorėje, dengti sienas, grindis ir kitus paviršius plytelėmis, tvirtinti gipskartonio ir kitas apdailos plokštes, šiltinti pastato fasadus įvairiomis termoizoliacinėmis plokštėmis, apdirbti medieną rankiniu būdu, atlikti medienos apdailą.

Mokiniai mokosi rankinio ir mechanizuoto tinkavimo, vertikalių paviršių apdailos plytelėmis, pamušalų klijavimo, dažymo darbų, fasadų apšiltinimo termoizoliacinėmis plokštėmis, pastato paviršiaus dekoravimo dažų mišiniais, horizontalių paviršių apdailos plytelėmis ir kitų modulių.

Baigiamasis vertinimas ir įgyta kvalifikacija

Mokinio, išklausiusio visą mokymo programą, profesinį pasirengimą parodo kompetencijų vertinimo egzamino rezultatai, kurių metu įvertinamos programoje nurodytos kompetencijos, bendrieji gebėjimai. Kompetencijų vertinimo egzaminų komisijos sudėtį, organizavimą, baigiamųjų dokumentų išdavimo tvarką reglamentuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Būsimo darbo specifika

Apdailininko (statybininko)  kvalifikaciją įgiję asmenys gali dirbti statybos įmonėse arba vykdyti individualią veiklą. Apdailininkas (statybininkas) dirba individualiai ir grupėse, naudojasi rankiniais įrankiais (mentėmis, brauktėmis, teptukais, šepečiais ir kt.), mažaisiais mechanizmais (pjovimo, gręžimo, purškimo ir kita įranga), tikrinimo ir matavimo prietaisais. Jis dirba pastato viduje ir išorėje. Tenka dirbti dideliame aukštyje. Darbo aplinka priklauso nuo oro sąlygų. Dirbant privalu dėvėti specialius darbo drabužius.

Detali apdailininko (statybininko) modulinė mokymo programa: >>>

Kviečiame prisijungti! Visus rūpimus klausimus atsakysime tel. +370 679 70770.

Jau apsisprendei? Prisijungti prie lamabpo sistemos >>>

 • Viešoji įstaiga Profesinio mokymo centro „Žirmūnai" Druskininkų filialas

  Vilniaus al. 30, LT-66119 Druskininkai, Tel./Faks. (8-313) 51091
  Mob. tel. +370 603 79210
  El-paštas: druskininkai@mczirmunai.lt Darbo laikas:
  Pirmadienį-penktadienį 7:30-16:00
  Pietų pertrauka 11:45-12:15